حالت شب

آیا می‌شود با کیبورد(ارگ)، پیانو یاد گرفت؟
هنرجویان پیانوی تازه‌کار نیاز به یک ابزار مناسب برای یادگیری دارند.فرض کنید فرزند شما می‌خواهد به مدرسه فوتبال برود، آیا برای فرزندتان یک کفش ورزشی معمولی می‌خرید یا کفش مناسب فوتبال گران‌قیمت؟البته که  کفش گران‌قیمت برای فرزند شما مناسب‌تر هست ولی آیا برای روز اول نیاز به خرید کفش چند میلیون تومانی دارد؟
سه دسته ی کلی جهت انتخاب وجود دارد که بزرگ‌ترین و گران‌ترین و البته بهترین آنها برای توسعه مهارت نوازندگی،دسته ی پیانو اکوستیک هستند.همچنین بسیاری از پیانوهای دیجیتال خوب وجود دارد که کوچک‌تر و ارزان‌تر هستند و احساس یک وسیله یادگیری خوب را به شما خواهند داد.رده سوم کیبورد(ارگ) که ارزان‌ترین گزینه است.اما کیبورد کلیدهای کافی برای پخش طیف گسترده از نت ها را دارا نیست. ولی جای نگرانی وجود ندارد.  کیبوردهایی با محدوده 6 اکتاو نیز وجود دارد که میتواند نیازهای هنرجو را بر طرف نماید.
پیانو اگوستیک:
حداقل قیمت: 25 میلیون تومان
هر چه زودتر یک هنرجو فرصتی برای تمرین بر روی یک پیانو آکوستیک پیدا کند برای او بهتر است.
یک ابزار موسیقی باکیفیت که صداهای واقعی  را تولید می‌کند.
پیانوهای آکوستیک گران هستند و از قیمت 25 میلیون تومان شروع می‌شود.
از برندهای پیانوی اگوستیک مناسب که در ایران فعالیت می‌کنند، می‌شود مارک یاماها که متعلق به کشور ژاپن است را نام برد ولی اکثر مدل‌های آن در اندونزی تولید می‌شود.
پیانو دیجیتال :
حداقل قیمت :5 میلیون تومان
غیرممکن است تجربه اجرا در پیانو اگوستیک را با پیانو دیجیتال شبیه‌سازی کنید.اما برای یک هنرجوی ابتدایی آموزش با پیانو دیجیتال هیچ اشکالی ندارد.حساسیت کلیدها در پیانو دیجیتال نسبت به‌سرعت و فشار حساسیت داینامیکی دارد.
پیانو دیجیتال موردعلاقه ما یاماها می باشد.اما برند کورگ هم برند بسیار خوبی می‌باشد.درحالی‌که غیرممکن است تجربه کامل نوازندگی در یک پیانو اگوستیک رو برای شما شبیه‌سازی کند اما برای یک هنرجوی ابتدایی هیچ مشکلی ندارد و درواقع بهتر از یک پیانوی اگوستیک قدیمی با کلیدهای شکسته می‌باشد.
ساز کیبورد  (ارگ) :
حداقل قیمت : یک میلیون و پانصد هزارتومان
کیبوردها(ارگ‌) راه مقرون‌به‌صرفه ای برای شروع یادگیری پیانو هم می‌باشد.اما یادگیری پیانو در یک ارگ یک مقدار مشکلات خاص خود را دریادگیری دارد(مانند نداشتن پدال).توصیه می‌کنیم در اسرع وقت،حداقل آن را به پیانو دیجیتال ارتقا دهید.
اگر شما آماده نیستید تا یک هزینه بسیار بالا برای آموزش کودکان بکنید بهتر است با ارگ شروع کنید.ارگ‌ها در اندازه‌ها و قیمت‌های مختلف وجود دارد.در بسیاری از آن‌ها با بسیاری از صداهای سازهای مختلف و حتی آهنگ‌ها و ریتم‌های ضبط‌شده همراه هستند.البته تعداد کلیدها هم مهم هستند.
هنگام خرید یک کیبورد، مطمئن شوید که یک نیمکت و پایه ارگ نیز خریداری کنید.یک ارگ بر روی میز ، احتمالاً برای یک هنرجوی جوان نشسته در صندلی ، در ارتفاع مناسبی قرار نخواهد گرفت.در حالت ایده آل ، فرد باید در ارتفاع مناسبی قرار گیرد تا بازوهای هنرجو از مچ دست تا آرنج ، موازی با صفحه کلید کیبورد باشد.

نظرات (0)
ثبت دیدگاه
تصویر امنیتی لطفا کد را داخل کادر وارد نمایید

مقالات دیگر