حالت شب

والدینی که فرزندان خود را در کلاس های موسیقی ثبت نام می کنند،آن ها را با مطالعه موزیک ، نظم و انضباط و هماهنگی میان دست و چشم،  کمک بسیار بالایی برای باهوش شدن فرزندانشان میکنند.طبق تحقیقاتی که انجام گرفته کودکانی که آموزش پیانو داشته‌اند،رشد مغز آن‌ها نسبت به کودکان هم سن و سالان خود بیشتر بوده است.
اول‌ازهمه بهتر است بگویم که هیچ محدودیت سنی برای کودکان وجود ندارد.شما می‌توانید کودکانی را پیدا کنید که درس‌های پیانو را در سه‌سالگی آغاز کرده‌اند و موفق هم بوده‌اند. و همچنین بچه‌های دیگری که دیرتر از ده یا یازده‌سالگی شروع کرده‌اند اما پیانیست‌های عالی و حرفه‌ای هستند.هر کس در هر سنی باشد هنوز هم می‌تواند به سطح بالایی از مهارت در پیانو برسد.
برای ایجاد علاقه در کودکان خود در سنین زیر 5 سال برای کودکان خود موزیک بگذارید و آن هارا تشویق به یادگیری مفاهیم ابتدایی موسیقی مثل ریتم و گام کنید ولی ترجیحا آنها را در کلاس های ارف یا به عبارتی میشود گفت مهدکودک موسیقی ثبت نام کنید.

سوال والدین)آیا کودک من می تواند در این سن پیانو یا کیبورد(ارگ) یاد بگیرد؟
پاسخ)
بهترین زمان برای شروع درس‌های پیانو و کیبورد برای هر کودک متفاوت است ، اما اکثر اوقات بین سن پنج‌تا هشت‌سالگی آماده یادگیری موسیقی خواهند بود.
1-اندازه دست
آیا فرزند شما به‌راحتی می‌تواند پنج‌انگشت خود را روی 5 کلید نزدیک به هم قرار دهد ؟
برای برخی از کودکان این کشش بسیار مشکل است.قبل از شروع آموزش اطمینان حاصل کنید که دستان کودکان شما به‌اندازه کافی رشد کرده است.

2-علاقه به موسیقی و تمایل به یادگیری
احتمالاً مهم‌ترین نکته‌ای که باید در نظر بگیرید میل فرزند شما برای یادگیری موسیقی می باشد که باعث می شود پشتکار فرزند شما بالا برود.

 

نظرات (0)
ثبت دیدگاه
تصویر امنیتی لطفا کد را داخل کادر وارد نمایید

مقالات دیگر